Scratch Makey Yarışma Proje Grupları İlkokul - Çocuk Hakları

İdea ve İdea Sim

Ortaokul robot algoritma ve similasyon programı olarak çalışmak isterseniz programı indirip bilgisayara kurabilirsiniz. Robotsan tarafından sunulan programı

İNDİR

Robotik Kulübü Proje "Makey ve Scratch ile Çocuk Hakları"

Robotik Kulübü Proje "Makey ve Scratch ile İnsan Hakları"

2.Sınıf Öğrencilerimiz Robotik Kodlama Kulübü

Bee-bot Robot ile 2. sınıf öğrencilerimiz matlarda puan toplama yarışması gerçekleştirdi.

Neler Kullanıyoruz Neler Yapıyoruz.

 • Makey Makey

  MaKeyMaKey  ismi Make + key = makey şeklinde anahtar üret diyebileceğimiz şekilde uydurulmuş bir kelimedir. Bu işlemcinin mucitleri  Makey  21.yüzyıl için geliştirilmiş bir icat kiti olarak tanımlıyorlar. Makey makey ile günlük hemen her nesneyi bir dokunmatik yüzeye çevirebilirsiniz.  Bu icadı yeni başlayandan uzmanına kadar mühendisinden sanatçısına kadar herkes farklı şekillerde kullanabilir.

 • Scratch

  Scratch, ABD’de bulunan MIT’nin geliştirdiği, 8-16 yaş arası çocukların kullanımına göre tasarlanmış oldukça basit bir arayüze sahip programlama ortamıdır. Geleneksel programlama dillerinin aksine kullanıcı, istediği fonksiyonları fare ile tıklayıp sürükleyerek animasyonlar, oyunlar, ve hikayeler yaratabilirsiniz.

 • Mbot

  Mbot, grafik programlama olan Scratch, Robotik ve Arduino platformlarının birleşmesinden oluşur. mBot, temel robotik ve elektronik alt yapısının yanında, kolay programlanabilme özelliğine sahip çocukların el becerilerini geliştirmesi ve tecrübeler elde edebilmesi için geliştirilmiş değiştirilebilir bir robotik kittir.

 • Bee-bot

  Bee-Bot 3 yaştan itibaren çocuklar için tasarlanmış çocuklara kodlama öğreten heyecan verici yeni bir robot. Renkli,kullanımı kolay ve kullanışlı robot ile sıralama,tahmin,problem çözme öğretmek ve eğlenmek için mükemmel bir araçtır.

Gelecek İçin Eğitim

John Dewey'in "Bugünün çocuklarını dünün yöntemleri ile eğitirsek yarınlarından çalarız" sözüne kulak verin mühendis kafalar için hür düşünen özgür çocuklar

Code.org

App inventor

Kodu Game Lab

Tinkercad

İncele

KAZANAN TAKIM FORTNITE

Genel Bakış

Okulda Kullanılan programlardan ve projelerden bazıları.

Neler  Kullanıyoruz

Derslerde öğrencilerimiz ile projeler de neler kullanıyoruz

Projelerden Görseller

Biz Okulumuzda Robotik Kodlamayı Ders Olarak Her Sınıf Düzeyine En Az Hafata 40 Dk Yapıyoruz

Kodlama Çalışmaları

Neler var Neler

Okulumuzda Ders ve Kulüp Düzeyinde Neler Yapıyoruz