EĞİTİM VE ÖĞRETİM ORTAMLARIMIZ >> BİLGİSAYAR LABORATUVARLARI

Okulumuz bünyesinde biri Lise binasında, biri İlköğretim binasında olmak üzere 2 adet Bilgisayar Laboratuvarı bulunmaktadır

Lise binasında bulunan Bilgisayar Öğretim Laboratuvarında; 1 öğretmen ve 24 adet öğrenci bilgisayarı bulunmaktadır. Her öğrenciye bir bilgisayar düşmektedir. Lise binamızdaki laboratuvarda öğrencilerimize görsel eğitim imkanı da sunulmaktadır. Lise Bilgisayar Öğretim Laboratuvarında yazıcı mevcut olup her öğrenci İNTERNET erişimininden günün her saatinde faydalanabilmektedir.

İlköğretim Bilgisayar Laboratuvarı; 1 öğretmen ve 24 adet öğrenci bilgisayarı bulunmaktadır. Her öğrenciye bir bilgisayar düşmektedir .Öğrencilerimiz Bilgisayar Uygulama ve Teori dersleri dışında Yabancı Dil eğitimi başta olmak üzere diğer derslerden de fırsatlar ölçüsünde faydalanmaktadır. Laboratuvarımızda Öğrenciler için Biligisayar Kütüphanesi ve yazıcı mevcuttur.İlköğretim Bilgisayar Laboratuvarından öğrencilerimiz İNTERNET erişimini günün her saatinde yapabilmektedirler.

Tüm sınıflar bilgisayar dersi almaktadır. Trakya Koleji olarak verdiğimiz bilgisayar dersinin amacı; çocuklara bilgisayar okuryazarlığı ve bilgisayar hakimiyeti kazandırmaktır.

Ders içerikleri çocukların ilgi, beceri ve yaşları göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Laboratuvarlarda, bilgisayar eğitiminin yanında bilgisayar destekli eğitim de uygulanmaktadır. İlköğretim öğrencileri, eğitsel oyunlar ve programlar kullanılarak bilgisayar destekli eğitim alıyorlar.

Bilgisayar dersi dışındaki Coğrafya, Edebiyat,Tarih,Yabancı Dil, Fizik, Kimya, Biyoloji, Müzik, Resim, Matematik ...gibi diğer derslerde de bu laboratuvardan faydalanılmaktadır. Özelllikle ÖSS ve Anadolu ve Fen liselerine hazırlık yapan sınıflarımıza görsel eğitim imkanı sağlamaktadır.